Jakie są koszty produkcji filmów instruktażowych i jak uzyskać najlepszą jakość?

Jakie są koszty produkcji filmów instruktażowych i jak uzyskać najlepszą jakość?

Krótkie filmy, czy spoty reklamowe są coraz to bardziej popularnym narzędziem marketingowym w świecie medialnym. Nagrania wideo są wykorzystywane w celu pokazania produktów reklamowych, ciekawych treści, wiadomości z show-biznesu, informacji na temat wydarzeń. Istotnym problemem dzisiaj dla producentów zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących staje się oszacowanie kosztów produkcji takich filmów. W dzisiejszym artykule przedstawimy główne czynniki wpływające na koszty produkcji filmów instruktażowych oraz porady dotyczące optymalizacji kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości.

Czynniki wpływające na koszt produkcji filmów instruktażowych

To ile wydasz na jeden film instruktażowy, zależy od wielu czynników. Profesjonalna produkcja filmu może kosztować nawet do kilka-tysięcy złotych. Na początek warto ustalić ogólną cenę przybliżonego budżetu, z którego mamy zamiar skorzystać. Innymi ważnymi elementami są na pewno:

●      scenariusz i planowanie,

●      ekipa filmowa,

●      koszt wynajmu lokalizacji lub studia,

●      efekty specjalne.

Czas trwania takiego filmu również wpływa na koszt produkcji. Im dłuższy film, tym większa cena. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zwiększają się zasoby potrzebne do nakręcenia danego wideo. Współpraca z profesjonalnym zespołem też wymaga wzięcia pod uwagę dodatkowych kosztów. Tylko doświadczeni scenarzyści, reżyserzy, czy kamerzyści posiadają profesjonalne podejście do sprawy i umiejętności. Warto zatem podjąć współpracę z takimi osobami. Szczególnym czynnikiem wpływającym na koszt produkcji filmów instruktażowych jest wyposażenie i technologia. Bez odpowiedniego przygotowania pomieszczenia nie nakręcimy dobrego filmu. Wybór idealnej lokalizacji ma tutaj również ogromny wpływ. Jeśli chcemy wynająć specjalne miejsce, to wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Takie są dzisiejsze realia.

Postprodukcja to nic innego  jak montaż, efekty specjalne i dźwiękowe. One także oddziałują na końcową cenę produkcji filmów. Jak widać, produkcja filmów wiąże się z różnymi czynnikami wpływającymi na ich ostateczny koszt. Powinniśmy je brać pod uwagę, jeśli chcemy, aby kwota była adekwatna do produkcji filmu. Czy da się zatem ograniczyć cenę do minimum? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

 

Porady dotyczące optymalizacji kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości

Żyjemy w świecie reklam, które przyciągają nasz wzrok. To kluczowy aspekt w dzisiejszej produkcji filmowej.  Aby przedstawić najciekawsze reklamy wysokiej jakości, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Istnieje kilka sztuczek, na to, by zredukować koszta do minimum.

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przemyśleć i zaplanować nasze wideo. W jaki sposób? Warto dostosować zespół do danego tematu. Zatrudniając specjalistę do danego tematu, będziemy mieć pewność, że film zostanie profesjonalnie przygotowany. A co za tym idzie, nie wydamy na błędy, które być może przytrafiły się mniej profesjonalnej ekipie. Nakręcenie filmu w naszym studio również ograniczy nasz budżet. To bardzo cenna uwaga nie tylko dla początkujących producentów.

Można także wykorzystać naszą kreatywność, która nie dość, że sprawi, to, że efekty będą unikalne, to zmniejszy cenę. Nie zawsze należy stawiać na drogie efekty specjalne, czy profesjonalnych aktorów. Dobrej jakości sprzęt i oprogramowanie nie muszą być najdroższe. Jeśli wybierzemy te, które odpowiadają naszym potrzebom, to pozwolimy na uzyskanie niesamowitych rezultatów.  Warto rozważyć również samodzielne nakręcenie krótkiego i łatwego filmu instruktażowego. Dzisiaj mamy różne możliwości. Nasze smartfony posiadają sporo aplikacji, ułatwiających tworzenie ciekawych filmików. Pamiętajmy zatem, że optymalizacja kosztów jest kluczowa w celu osiągnięcia mniejszego budżetu. Należy ją tylko dokładnie przemyśleć.

Przykłady efektywnych filmów instruktażowych

Film instruktażowy sprawdza się lepiej niż klasyczne narzędzia. Pomaga lepiej zrozumieć przekaz. Jest często wykorzystywany do reklamy danego produktu na popularnych platformach społecznościowych, takich jak: Facebook, TikTok, czy Instagram. Do najciekawszych przykładów takiego filmu można zaliczyć reklamę Apple oraz Revolut.

Firma Apple jest bardzo dobrze znana. A to wszystko dlatego, że stała się popularną marką dla iPhon’eów i iPadów. Film instruktażowy nakręcony w celu wyjaśnienia obsługi telefonu jest ciekawie nakręcony i ma sporo odbiorców. Zobaczcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=u9-mt1LKaOY&t=1s

PORZUĆ NUDNY MARKETING
Niech Twoi klienci poczują emocje

PODOBNE WPISY

UZYSKAJ OFERTĘ:

KONTAKT@GRANATOR.COM

INNE ZGŁOSZENIA:

ZGLOSZENIA@GRANATOR.COM